česky | english


Novinky 2011

Poslední výstavní informací je sdělení,

že nám po 6ti měsících dorazil certifikát udělující Lexy titul "Champion Polski".

 

Letošní poslední dva víkendy na výstavách.

 

Duocacib Nitra 19. - 20.11.2011 - feny sobota: M.Gyárfás ( H ),neděle: Ennis Robert ( USA )

Lenda Moura Soul 2 x CAC ve tř. pracovní (ze 4 a 5 )

Tento výstavní výkend byl naopak velmi příjemný i tím,že jsem ho strávila v kouzelném penzionku společně s kamarády a jejich čtyřnohými miláčky.Na obou výstavách se nám vedlo a Lexy se oba dny ve třídě pracovní umístila na 1. místě a tentokrát i s tituly CAC :).Tímto se stává Lexy čekatelkou třetího šampionátu.
Pro letošek s výstavami končíme a dál se již budeme věnovat lovecké praxi v bažantnici.

Nitra2011_ Lexy with judge

Nitra 2011_ Lexy in the ring

Cacib Praha 5.11.2011 - feny : M.Kašpar ( CZ ),psy: p.Václavík ( CZ )

Lenda Moura Soul ve třídě pracovní V1 - bez titulu ( ze 4 )

Dante z Botičských Meandrů v mezitřídě - V3 ( ze 3 )

K této pražské výstavě výstavě netřeba komentářů.Pokud se nezmění podmínky a kvalita této výstavy,která je nepřiměřeně drahá,nemám více zájem býti tomuto podniku sponzorem.

Praha2011 -v1 bez t. _lexy

 

 

Kompletní výsledky RTG kloubů našeho vrhu " D "
( Lenda Moura Soul x Pinkerly Quien Sabe )

Začátkem listopadu dorazily poslední výsledky od naší Dorky a tak se můžeme pochlubit zdravotními výsledky celého vrhu,který je následujíci:

Dante z Botičských Meandrů - DKK 0/0, DLK 0/0 - MVDr.Šebek
Diego z Botičských Meandrů - DKK 0/0, DLK 0/0 - MVDr.Snášil
Donata z Botičských Meandrů - DKK 0/0, DLK 0/0 - MVDr.Decker
Doris z Botičských Meandrů - DKK 0/1,DLK 0/0 - MVDr.Šebek
Dina z Botičských Meandrů - DKK 0/1, DLK MVDR. Snášilem nevyhotoveno.....
Diana z Botičských Meandrů - DKK 0/1, DLK 0/0 - MVDr.Šebek
Dita z Botičských Meandrů - DKK 0/1, DLK 0/0 - MVDr.Šebek
Dora z Botičských Meandrů - DKK 0/0, DLK 0/0 - MVDr.Šebek

Jsem spolu s majiteli štěňat,majitelkou i chovatelkou Montyho velmi šťastní,že se nám naše plány splnily.Celý vrh je zdravotně,povahově i exterierově velmi vyrovnaný.Ne jen z tohoto důvodu jsem pro další krytí naší Lexy zvolila pejska ze stejné chovatelské stanice a jsme velmi rádi,že jeho chovatelka ke krytí dala svolení.Díky Evičko,díky Valentino!!!

 

 

 

MVZPR Nová Huť se zadáváním CACIT a CACT- 21.-23.10.2011

Lenda Moura Soul absolvovala tyto náročné zkoušky ve III.ceně s celkovým počtem 333 bodů ( 376 ), stává se všestranně upotřebitelnou fenou a náleží ji v PP označení " U ". Jsem velmi šťastná,že jsme této vysněné mety spolu dosáhly a již se těším na příští rok,že se pokusíme opravit si zkoušky na I.cenu.

MVZPR1
foto p.Krutský ( KCHLS )

MVZPR2
foto B. Míšková CHS Artemis Gold

 

 

OVVR KCHLS - Hvozdná u Slušovic - 28.9.2011

Diana OVVR
Diana z Botičských Meandrů - OVVR 232 bodů,plný počet!

 

 

CAC Brno a Klubová výstav RK Oslavanech 17. - 18.9.2011

B.Hutchison ( UK ) - CAC Brno
C.Collins ( IRL ) - KV Oslavany -psy
A.McKieman ( ORL ) - KV Oslavany - feny

 

Obě tyto výstavy se konaly za krásného slunečného počasí ve venkovních prostorách.Barvy naší stanice hájili Lenda Moura Soul a její dvě děti Diana a Dante z Botičských Meandrů.Všem se pod zahraničními rozhodčími dařilo a všichni skončili v pořadí.Mám především z odchovů velikou radost a děkuji majitelům za příkladnou péči o ně,jenž se také odrazila v krásných posudcích z obou výstav. Lexy v ČR konečně prolomila smůlu, získala v pracovní třídě první CAC a stává se čekatelkou CZ šampiona.Výsledky jsou následující: Lexy - V1,CAC v Brně a V3 na KV v Oslavanech,Diana byla pouze na Národce v Brně a v mezitřídě obsadila druhé místo a titul RCAC.Konečně Dante pod si mým vedením vyběhal jak na Národce,tak na klubovce druhé místo - V2 v početné třídě mladých.A aby úspěchy rodiny byly kompletní, Pinkerly Quien Sabe ( Monty ),otec Diany a Danteho vyhrál velmi početnou a kvalitní třídu šampionů a stal se Klubovým vítězem!

za fotky děkuji Evě Hubíkové

KV Oslavany _ Lexy
KV RK Oslavany - Lenda Moura Soul - V3,tř.pracovní ( 6 )

KV Oslavany - Dante
KV RK Oslavany - Dante z Botičských Meandrů - V2,tř. mladých ( 10 )

Lexy _ CAC Brno
NVP Brno - Lenda Moura Soul - V1,CAC ve tř. pracovní ( 7 )


NVP Brno - Dante z Botičských Meandrů - V2,tř.mladých (10 )

Cac Brno _ Diana rcac
NVP Brno - Diana z Boticských Meandrů - V2,RCAC v mezitřídě ( 8 )

 

 


Krajowa wystava Psow Rasowych Chorzow 11.9.2011 ( PL )

Na této výstavě nás reprezentovala Diana z Botičských Meandrů.V mezitřídě vybojovala 1.místo a svůj první titul CWC.Goldeny posuzovala polská rozhodčí Magdalena Swietoň.Gratulujeme Dajence i Kamilce.

 

další výsledky RTG vrhu " D "

 

V úterý mě v zahraničí zastihla velmi příjemná zprávička - Dante z Botičských Meandrů se stal již čtvrtým oficiálně posouzeným sourozencem z vrhu " D " z vynikajícím výsledkem. DKK 0/0, DLK 0/0.Posuzoval MVDr. Šebek,rtg Dante absolvoval u MVDr.L.Štorkové. Majitel Diny z Botičských Meandrů se po dvou měsících dočkal výsledků,ale pouze kyčlí,lokty bohužel Dr.Snášilem vyšetřeny nebyly:(((.Přesto máme radost,protože DKK je stejně ,jako u dvou dalších sester 0/1.

 

Pohár Světa myslivosti

Klubové Podzimní zkoušky a Speciální z vodní práce,Cact,r.Cact - Kosičky 13. a 14.8. 2011

Na toto dvoudenní klání jsem se přihlásila na základě Lexynčiných výsledků práce na výcvikovém táboře v Albeři.Spolu se mnou se přihlásilo hodně dalších kamarádů z Albeře a tak jsem se těšila na prima strávený víkend.Prima výkend to opravdu byl,jen jsme si já i Lexy a mohu mluvit i za ostatní, všichni sáhli skoro na dno svých sil.Už první pohled na rozlehlý rybník zarostlý 4m neprostupným rákosím mi nalomil sebedůvěru,další pochybnost jsem měla,když jsem si přečetla startovní listinu na oba dny,kde byla samá známá jména zkušených vůdců i psů a dále pak nastoupená lajna obávaných přísných rozhodčí."Bože,co tu dělám",říkala jsem si.
Navzájem jsme si dodávali kuráž a modlili se,abychom byli alespoň po dvou ve skupinách a mohli se podporovat.V sobotu jsme všichni začínali PZ,byl úplněk a asi " něco" ve vzduchu,protože začali vypadávat pejsci i na disciplínách,které běžně zvládali na výbornou.V naší skupině se stala osudnou vlečka srstnaté Rozárce s Dančou,které v dráze vlečky vyběhl živý králík a vlečený pak pro ni přestal být zajímavý a Rony s Blankou,když Rony vypracoval pěkně vlečku,přeběhl k rozhodčí a pak už kus nedohledal.Lexy na obou vlečkách,kachně z vody,vodění na řemeni a bez,poslušnosti,chování po výstřelu obdržela čtyřku,ale limitní se nám tentokrát stalo slídění s dohledávkou,kdy Lexy dohledla bažanta v posledních 20 sekundách a ve stylu agenta 007 mi ho donesla opravdu v poslední sekundě - málem mi vynechalo srdce :).Lexy krásně hledala - ale jinde,takže známka 1 a III.cena!Pokazily jsme i velmi přísně hodnocený marking,kde Lexy dostala dvojku za nepřesnost.Naší slabinou a tím,co hodláme nyní pilovat je pomalé vracení se s kusem a předávka - něco se pokazilo, Lexy se vrací posledních pár metrů pomalu a nevesele.Celkově jsme PZ došly ve III.ceně s body na I. a na 10. místě z 19 startujících.Nedošlo 8 psů a byla udělena pouze jedna I.cena.

V neděli jsme pln obav,co se bude dít,nastoupili v počtu 21 startujících.Opět proběhlo losování do 4.skupin a opět začali vypadávat pejsci jeden za druhým.Nejobtížnější disciplínou byla dohledávka kachny.Vysoké,neprostupné rákosí,vedro a absence vánku byla pro většinu psů osudná.V naší skupině vypadli tři pejsci po sobě.Lexy šla jako poslední a já se třásla,jako osika.Po vhození kachny do neznáma ( prý po 35 krocích vhozeno vpravo nebo vlevo od úzké uličky ) jsem Lexy vypustila s povelem dopředu,který jsem zopakovala ještě dvakrát a pak zavelela - hledej,ztratil.Lexy zmizela,ozývalo se pár vteřin šustění a pak bylo ticho.Sevřel se mi žaludek,ale najednou vidím,jak se Lexy pomalu šune uličkou a drží kachnu.Skoro mi vyhrkly slzy.Šikulka kachnu našla téměř v zápětí - nevím,čas jsem nesledovala,ale do minuty určitě.Dostalo se nám pochvaly od obou rozhodčích a potlesku korony - byl to báječný pocit! Stejně dobře se nám dařilo i na ostatních disciplínách,i když handling dvou kusů na vodě byl zase v šibeničním čase 2.58 min. Lexynka se z vody šourala opravdu veeelmi pomalu a i pan rozhodčí si otíral čelo.:)).Poslední disciplína byl zase ten zpropadený marking - a zase za dvě! Lexy koukala směrem na dopad bažanta,ale cca v osmé vteřině koukla doleva.Počkala jsem,až se zase pohledem vrátí ke kusu a teprve pak jí vyslala.Lexy šla ve směru,ale přeběhla kus min o 5 m,tím pohledem stranou ztratila kontakt s místem dopadu a to se nám vymstilo.Bohužel,zkoušky jsou i o štěstí,takže SZVP máme v samých čtyřkách a dvojkou z markingu a tudíž v II.ceně.SZVP dokončilo pouze 8 psů!

Protože Lexy obstála v sobotu i neděli započítávalo se její pořadí do Poháru Světa myslivosti.Ten úspěšně dokončilo pouze 6 psů,5 GR a jedna fenečka curly coated retrievera s jedinným mužským vůdcem.Co bylo prima a svědčí i o vynikající albeřácké přípravě,že čtyři z nás byly svěřenkyněmi Evy a Jindry z Pražského retrívřího výcviku.Holky moc moc díky za vaše rady a práci s námi.Já osobně děkuji Evičce P., Nollíkům, kamarádce Danušce a dalším,kteří se mnou cvičili.Výcvik se vyplatil,máme sice zase náměty na zlepšování,ale musím říct,že jsem s výkonem Lexy byla velmi spokojená.Nakonec jsem v tomto klání skončily s " bramborovou" medailí,tedy na 4. místě.
Zkoušky byly místním MS a KCHLS velmi pěkně připraveny,bylo k dispozici vynikající občerstvení a všichni místní nám všem fandili a drželi palce.Přátelská atmosféra vládla jak mezi vůdci,tak mezi rozhodčími.Posuzovalo se přísně,tak ,jak by se na zkouškách této úrovně posuzovat mělo,ale dle mého soudu fundovaně a korektně.Až se oklepu z té dřiny :),tak myslím,že se sem budu vracet ráda.


Výsledky i fotografie naleznete zde

PSM - 4th place
Lenda Moura Soul - 4.místo v Poháru Světa myslivosti

PSM 2011 PSM 2011 _Lexy
6 statečných :Barča a Erwin,Monika a Chunny,Danča s Rozárkou,Já a Lexy,Líba s Majdou a Hanka s Argem Lexy - marking

 

 

 

a máme další výsledky....

Během naší tradiční dovolené na poloostrově Pelješac jsme obdrželi potěšující smsky od majitelek Doris a Diany z Botičských Meandrů.Obě shodně posoudil MVDR. Šebek takto: DKK 0/1 a DLK 0/0. Máme velikou radost a děkujeme Kamile a Aničce za tak radostné zprávičky. Stále ještě čekáme na vyhodnocení Diny.

vacation in Croatia 2011
moře,slunce,pohoda.....Cathy a Lexy na dovolené

 

 

první oficiální posouzení DKK a DLK

Dnes k nám dorazila vynikající zpráva, Donata z Botičských Meandrů byla posouzena MVDr.Deckerem a má vynikající výsledky RTG kloubů :
DKK 0/0 ( Norberg.úhel 110 / 106 ) a DLK
0/0
. Máme obrovskou radost !!! Děkujeme majitelce Donáty ( Elinky ) Martě Kubátové,že toto vyšetření s Elí podstoupila.
Další tři sestřičky Dina,Doris a Diana již byly taktéž na RTG a klouby prý vypadají v pořádku.Budeme se těšit na oficiální posudky tentokrát od MVDr.Šebka a Snášila.

 

Výcvikový tábor v Albeři 6/2011,OVVR

Oproti jiným létům jsem se zůčastnila letos už 1.turnusu výcvikáče v červnu.Lexy potřebovala před nadcházející zkouškovou sezónou rozhýbat a v srpnu jsem nechtěla riskovat,že pro očekávané hárání Lexy nepojedeme nikam.Spolu se mnou jela také Pavla s naším mladým nadějným pejskem z vrhu " D " - Denym ( Dante z Botičských Meandrů ),který se tu připravoval na složení OVVR.Táborová parta byla opět skvělá,jen nás bohužel docela dost potrápilo počasí,často pršelo a bylo chladno.Nicméně náladu to nikomu z nás nezkazilo a i pod plachtami nebo v jídelně jsme se dokázali dobře bavit.Za skvělé cvičení děkuji Evičce Píchové,ale i ostatním tradičním organizátorům a cvičitelům patří velký dík.Za ta léta vím,že organizovat takový tábor pro 60 lidí a neméně tolik psů je hodně náročné.Pražský cvičák však vždycky umí navodit tu správnou atmosféru a myslím,že většina z nás odjíždí s pocitem skvěle stráveného týdne.Takže díky,díky a zase za rok....

Dante cvičil v jiné skupině s T.Poláčkem,který Pavlu i Deníka velmi dobře na OVVR připravil.Deny ovšem v pátek už od rána zlobil a tak jsme s Pavlou s napětím čekaly,s čím nás na zkouškách překvapí.No překvapil hned na druhé disciplíně,kdy místo hledání jeleního spárku se jal hrabat myšičky.Korona už čekala nejhorší,když se nakonec pacholek umoudřil,spárek našel,donesl a vzorně předal paničce.Pak už se choval docela mravně,takže OVVR zvládl.Uf odechla jsem si já,ale nejvíce panička.Je to strašný puberťák,ještě mu musíme nechat čas se vyřádit a dospět.

Lexynka pracovala po celou dobu tak skvěle,že jsem si v koutku duše dělala laskominy na ZPRka.Ale na Platošově poháru na ní už byla znát psychická únava i přestálý šok z toho,že noc před tím nám do hromosvodu naší chatičky uhodil blesk.Usoudila jsem,že nemáme kam spěchat a náročné vrcholové zkoušky odsuneme na příští rok.Letos zkusíme Pohár Světa myslivosti a pokud bude stejně šikovná a lepší,zkusíme i nějaký trial.Samozřejmě se těšíme i do Konopišťské bažantnice na hony.

Alber2011-1
po dobře vykonané práci - pomazlení

Alber2011-2
Lexy - dohledávka kachny v bahnitém rákosí

Ovvr - Dante
Dante na OVVR - tady se tváří jako vzorňák,ale paničku na zkouškách pěkně potrápil :)

 

12.6.2011 NVP Raciborz ( PL )

Stanislaw Firlik

Diana z Botičských Meandrů ( Lexy x Pinkerly Quien Sabe ) - V1,vítěz tř. maldých

Raciborz 2011 - Diana
Dajka nejlepší mladá fena

 

 

 

11.6.2001 - Klubové lesní zkoušky KCHLS, Drnek

Lenda Moura Soul - III.cena,211 bodů
celkové výsledky zde
zkoušky obrazem od Michala Nováka zde

KLZ Lexy
Lexynka s bukovou ratolestí po absolvování práce na pobarvené stopě spárkaté zvěře

KLZ Drnek - konec
máme hotovo,ve zkoušce jsme obstály,hurá!

 

4.6.2011 CACIB Leszno ( PL )

Mrs.Julie Seamons

Lenda Moura Soul ( Lexy ) ve tř.pracovní V1,CWC,RCACIB
Splnila podmínky Polského Šampiona!

foto: Magdalena Chmielewska

Leszno 2011_1

Leszno 2011_2
Lexy při posuzování

 

30.Výroční Klubová výstava Retrieverů,Burgdorf- Švýcarsko

feny: Henryck Frystrand ( SWE ) , psy: Mrs.Heather Morris ( UK )

Lenda Moura Soul - tř.pracovní V3

Lexy - exc3,CS swiss2011
Lexy - výborná 3 ve třídě pracovní

CS Swiss2011- team foto
český tým ve Švýcarsku - zleva: Pinkerly Quien Sabe ( Monty ),Lexy a Apollón Flores Vitea ( Apolo )

 

Working testy RK a RS

Náš pejsek z vrhu " A " Arkin ( Sequins Shamrock x Cathy od Hradu Veveří ) se v dubnu a květnu zúčastnil dvou WT. V dubnu po záštitou Retriever klubu se na Konopišti ve tř. E umístil s 66ti body a známkou dobrý na 11. místě a začátkem května na WT v Milovicích pořádaných Retriever sportem skončil na 10.místě s 54 body a hodnocením obstál. Jsme na našeho bezmála sedmiletého divocha velmi pyšní a děkujeme Petrovi Bruthansovi za to,že s Arkinem stále něco podniká.

arkin WT
Arkin z Botičských Meandrů

 

 

 

Klubová a Speciální výstava retrieverů KCHLS 7.-8. 5. 2011

 

klubová : psi S.Hoger ( AT ),feny A.Ryder ( UK )
speciální : psi : Karlo Bala ( SRB ),feny J.Ryder ( UK )

Lenda Moura Soul ( Lexy ) - tř.pracovní - V3 / V3
Dante z Botičských Meandrů - tř. mladých - V2 /V2
Diana z Botičských Meandrů - tř. mladých - VD / --
Dita z Botičských Meandrů - tř. mladých - VD / --

za fotky děkuji E.Hubíkové a M.Antošovi

Humpolec Lexy

Lexy oba dva dny V3

Humpolec Dante
Dante z Botičských Meandrů - 11 měsíců - oba dva dny V2

 

Humpl Dante pohyb
Dante v pohybu

Humpolec Diana
Diana z Botičských Meandrů - 11 měsíců - velmi dobrá!

 

Humpolec Dita
stejně dopadla i sestřička Dita z Botičských Meandrů ...

 

 

 

Club Show a CACIB Szilvásvárad 23. -24.4.2011

 

Mr. George Hennessy a Mrs.Lynne Hennessy ( UK ) - CHS Ritzilyn

Lenda Moura Soul - V3, V2, r.CAC

za krásné fotky děkuji Evě Hubíkové

Lexy_Szilvasvarad 2011
Klubová výstava - V3,CACIB - V2,r,CAC

Lexy_Szilvasvarad 2011_ movement
v sobotu nám to i dobře běhalo....

Lexy_Szilvasvarad 2011- sunday
neděle CACIB - posuzoval p.G.Hennessy

Lexy_Szilvasvarad 2011- sat.
sobota na Klubové výstavě - posuzovala Pí. L.Hennessy

 

 

 

Prokopův pohár

V neděli 17.dubna pořádal Výcvik retrieverů Praha soutěžní klání v duchu working testů pro své dávné i současné frekventanty.Naše rodina nemohla chybět a tak jsme v neděli ráno za slunečného počasí vyrazili do Milovic.Naše veteránka Cathy startovala ve třídě OPEN s mým manželem Petrem, který to s tvrdohlavou Cathy zládnul velmi dobře. Já s Lexy startovala ve třídě TOP a až na nějaké ty chybky a jednoho " bubáka" v lese to také nebylo špatné.Obě holky shodně skončily v prostředku startovního pole.Naší chovatelskou stanici reprezentoval i pejsek z vrhu A - Arkin,který obsadil příčku hned za svou matkou Cathy.

Děkujeme organizátorkám za skvěle strávený den v přírodě mezi kamarády a za vynikající buřtíky,které po celodenním maratonu přišly vhod :).

fotky najdete zde:

 

 

NVP Ostrava - posuzoval ing.František Korda

Doris z Botičských Meandrů - V4, třída mladých
Diana z Botičských Meandrů - V, třída mladých

 

 

První jarní příprava na lovecké zkoušky - Řásná 3 / 2011

ve složení:

Lenda Moura Soul a Cathy od Hradu Veveří se mnou
Apollo a Afroditae Flores Vitea,jejich maminka Shine Rain od Shine s Evou a Veronikou H.
Broock Caritin sen s Mírou A.,Blankou a jejich děvčaty
Zita z Vojířovské myslivny a Boca z Jiřího zahrady s Evičkou Š.
Evergeen Vetcare Bohemia s Vlastou M.

více fotografii najdete např. zde

fotky Eva Šípová

:Rasna_Lexy2
Lexy - to je studená voda brr...

Rasna_ Lexy3
musím jí honem dostat pryč - jen nepustit kachnu

Rasna_lexy4
vzorné předání

Rasna _cathy
naše stará dáma Cathy musela také trochu pracovat - ale jen nic neuspěchat

 

Zielenogorska Wystawa psow rasowych Drzonkow - 5. - 6. 3. 2011
posuzovala: Boguslawa Szydlowitcz- Polanczyk

 

Lenda Moura Soul ( Lexy ) CWC,BOB, BIG3

Lexy - BOB,BIG3
Lexy - BOB,BIG 3

Lexy cwc,Drzonkow
Lexy - třída pracovní - CWC

Lexy a Rozarka
Lexy a Rozárka Chlupaté Štěstí

DUOCACIB BRNO 5. - 6.2. 2011, kvalifikace na Cruft ´s
posuzovali: H.Fryckstrand a D.Ericsson ( SWE )

Lenda Moura Soul - V4 / V4
Dante z Botičských Meandrů - VN1 / VN1
Diego z Botičských Meandrů - -- / VN3
Dita z Botičských Meandrů - VN4 / VN 5
Diana z Botičských Meandrů - VN 5 / VN3
Doris z Botičských Meandrů - -- / VN2
Cody z Botičských Meandrů - VD / VD
ICH Pinkerly Quien Sabe ( otec vrhu C,D ) - V1 CAC,r,CACIB / --

 

Přesně po roční výstavní pauze způsobené odchovem Lexynčiných 1.štěňátek jsem přihlásila Lexy na v ČR největší výstavu - DUOCACIB BRNO, letos navíc nominační na anglický CRUFTˇS 2012. Organizátoři tentokrát pozvali dva odbornou veřejností velmi uznávané švédské rozhodčí,pana H.Fryckstranda - špičkového chovatele goldenů a jednoho z nejlepších rozhodčí specialistů,který mimochodem jako první cizinec bude posuzovat na Cruft´s 2011 feny GR a pana D.Ericssona,rovněž velice oblíbeného,ale přísného rozhodčího.Vidina kvalitních posudků přilákala do Brna rekordní počet vystavovatelů.Bylo přihlášeno přes 160 goldenů, z toho skoro padesát z několika evropských zemí. Výstava byla opět velmi pěkně připravená,fronta aut u vjezdů do areálu byla minimální,nově vybudovaná výstavní hala byla světlá,větraná s výborným soc.zázemím i moderní restaurací.Jen jsme si všichni trošku stýskali po větších kruzích a prostoru kolem nich,ale zase to nebylo nic tak neobvyklého.Často i na jiných prestižních výstavách není kolem kruhů kam šlápnout.
Kromě Lexy,která obdržela od obou rozhodčích vynikající posudky a shodné umístění ve tř.pracovní na 4. místě se známkou výborná, se na výstavě předvedli i naši dorostenci z vrhu " D " ( Lexy x Pinkerly Quien Sabe ).Měla jsem velikánskou radost,že všech pět dostalo výborné posudky a dokonce se všichni umístili.Děkuji majitelům štěňat za účast a předvedení a těším se zase na další setkání někde na výstavě nebo výcviku.Postupně doplním všem posudky a fotografie na jejich osobní stránky.

Obě výstavy i strávený čas se svými kamarády z Čech i zahraničí jsem si dokonale užila.Velké poděkování za skvěle zorganizované ubytování i společenský večer pro nás všechny a nebylo nás zrovna málo :-), patří mé kamarádce Evě H. Jako vždy se jí povedlo vytvořit přátelskou atmosféru,takže máme všichni dlouho na co vzpomínat.Rovněž zážitek z posuzování obou rozhodčích,z práce profesionálních handlerů a známých zahraničních chovatelů,ale také ze stále stoupající úrovně českých goldenů byl velmi potěšujíci. Mám radost,že kvalita na kterou musím často jezdit do zahraničí se dostala i k nám a pro dobro chovu goldenů doufám,že to nebyla výstava ojedinělá.

 

za fotky děkuji: Evě H., Evě Š., Mírovi A. a Ditě R.

Brno2011_Lexy Exc 4
Lenda Moura Soul - tř. pracovní -V4 / V4

A strong powerful bitch,nice head and expression,good nect,nice front,lovely bone.Excellent substance,super top-
line,powerful back end.Moves with drive,but look a bit heavy,close behind.Beautiful coat and colour,well presented.
H.Fryckstrand

Brno2011_working class
neděle - třída pracovní

Brno2011-puppy cl._DanteVP1
Dante z Botičských Meandrů - třída dorost VN1/ VN1

Brno2011-Dante movement
Dante v pohybu

Brno2011_dante sunday
a opět Dante

Brno2011_diana
Diana z Botičskych Meandrů - tř.dorostu VN5 / VN3

Brno2011 _ Doris
Doris z Botičských Meandrů - 0 / VN2

Brno2011 _ Hailey
Dita z Botičských Meandrů - VN4 / VN5

Brno2011-VP4_Hailey
Dita z Botičských meandrů - VN 4 / VN 5

Brno2011_ Diego VP3
Diego z Botičských Meandrů - 0 / VN 3

 

Hanácká národní výstava psů Olomouc 7.- 9.1.2011
posuzovala: Alena Čečrdlová

Letošní první akcí pro nás měla být Národní hanácká výstava psů v Olomouci. Přihlásila jsem se na ní hlavně proto,že zde měly svou premiéru naše dvě fenky z vrhu D ( Lenda Moura Soul x Pinkerly Quien Sabe ) a já jsem se na setkání s Dianou a Doris moc a moc těšila. Obě holky od nás bydlí velmi daleko a tak není často příležitost je vidět. Bohužel se Lexy tři dny před výstavou rozhárala,takže jsme nejely nikam. Palce jsem držela na dálku a vyplatilo se. Obě fenky se v konkurenci dalších nadějných dorostenek umístily na druhé a třetí příčce s velmi pěknými posudky. Na to,že to byla jejich první zkušenost s výstavním kruhem obstály holky na jedničku. Obě budou se svými paničkami pilně trénovat,aby se na další výstavě předvedly co nejlépe. Děkuji Aničce a Kamile za účast a blahopřeji k dosaženému úspěchu - jen tak dál....

za fotky děkuji Ditě Reilové

Olomouc2011_Doris1 Olomouc 2011_Doris2
Doris Z Botičských Meandrů ( 7 měs. ) - tř.dosrost VN 2 ( 9 fen ) Doris při posuzování
Olomouc 2011-Diana3 Olomouc 2011_Diana1
Diana z Botičských Meandrů - tř.dorost VN 3 Diana při posuzování